Budova Svatováclavská

Přání na prázdniny :

Všem dětem a rodičům přejeme pohodové prázdniny, hodně sluníčka, teplou vodu u moře či na koupališti. V letošním roce asi na koupališti 😀  málo deště, hodně zážitků, málo nudy, hodně poznání, málo televize, hodně zmrzky, málo problémů, hodně nových kamarádů, málo stesku, hodně dopisů….prostě prázdniny takové, jak mají být.

VRÁCENÍ ČIPŮ :

Žádáme rodiče dětí, které ukončují vzdělávání v mateřské škole (předškoláci), aby v pondělí 27. 6. 2022 odevzdali čipy z MŠ. Rodičům bude vrácená zálohová platba. Čip je nutno odevzdat, i když bude dítě o prázdninách navštěvovat MŠ. V tomto případě si budou muset rodiče zazvonit a vyčkat příchodu zaměstnance školy.

Sdělení pro rodiče:

V oční optice Charlotta Novotná na Hlavním náměstí si můžete prohlédnout tablo našich budoucích školáků. S těmito předškoláky jsme strávili velice tvořivý školní rok plný her, radosti, přátelství, pro někoho i prvních lásek a osobních pokroků dětí. Chtěli bychom jim popřát pohodový vstup do ZŠ, a aby měly štěstí na pravé kamarády, bez kterých to v životě nejde.

Informace pro rodiče:

Všechny nadstandardní aktivity probíhají od října do května.

Aj – učební plán na měsíc květen

Nemocné dítě nepatří do MŠ

Opakovaně žádám všechny rodiče, aby dávali do školky děti zdravé, bez kašle a zelené rýmy. Tyto zdravotní problémy jsou nakažlivé a při neléčení si je děti mezi sebou navzájem předávají. Děti neustálým kýcháním, smrkáním a kašláním snadno nakazí v průběhu dne zaměstnance MŠ, ale i děti, které se vrací zpět vyléčené. V této souvislosti avizujeme, abyste při zvracení a průjmu dodržovali minimálně 3 dny v domácím léčení. Stále se stává, že se nám vrací děti po velmi krátké době s bolestmi bříška, s nechutenstvím. Dodržujte školní řád a zamezte tak dalšímu šíření nemocí. Nemocné děti se léčí v klidu domova, ne ve školce. Dále žádám rodiče, aby akceptovali paní učitelky, které jim sdělují příznaky nemocí jejich dětí. Rozhodně chápeme, že jste mnohdy velmi pracovně vytíženi a nemáte to jednoduché. Přesto Vás žádáme, abyste hledali jiné řešení, nežli dávat nemocné nebo nedoléčené děti do kolektivu děti zdravých. Věřím, že pochopíte, že nám všem jde hlavně o zdraví Vašich dětí.

Věřte nám, že chceme pro vaše dětí to nejlepší, a to začíná ve zdravém kolektivu.

Děkuji za pochopení a vstřícnost

Petra Šlosarová, ředitelka

Informace pro rodiče:

děkujeme rodičům dětí, viz. tabulka, za zvýšené příspěvky do SRPŠ, které budou použity na platbu stravného pro Bohdanka a jeho maminku. Celkem bylo vybráno 19 100 Kč. Jelikož jste štědře přispěli vysokou částkou, budeme moci dětem ještě zajistit akci nad rámec ročních příspěvků SRPŠ. Celkové vyúčtování bude zveřejněno v červnu 2022 na webových stránkách MŠ.

Děkujeme všem, kteří přispěli.

tabulka

Aj – učební plán na měsíc duben

Informace k plavání

Informace pro rodiče:

dnes do mateřské školy na budovu náměstí Míru nastoupil ukrajinský chlapec Bohdanek, který splňuje všechny legislativní požadavky (očkování atd.). Z důvodu duševní pohody a jazykové bariéry ho bude doprovázet jeho maminka.

Chtěly bychom touto cestou požádat „ Vás“ rodiče, zda byste mohli přispět jakoukoliv částkou na jejich stravné. Vybrané peníze budou transparentně zveřejněny v budovách MŠ. Pokud se vybere vyšší částka, než bude třeba, zajistíme z těchto peněz vaším dětem na konci školního roku akci navíc.

Je nám smutno ze situace, která nastala. Budeme doufat, že vše brzo skončí a že na Ukrajině zavládne klid a mír a rodiny se budou moci vrátit do svých domovů.

Vážení rodiče,

uvědomujeme si, že současné téma války je velmi palčivé, možná si kladete otázku – stejně jako my – jak reagovat na dětské otázky, případně jak s nimi o aktuální situaci vlastně mluvit. Chceme Vám nabídnout nějaké materiály a odkazy, které nám jako pedagogům pomáhají připravit se na sdílení s dětmi. V rámci ranních kruhů ve školce se toto téma jistě otevře. Povzbuzujeme i Vás, abyste s dětmi sdíleli své i jejich emoce a pomohli jim tak zvládnout případnou nejistotu či strach, co se to vlastně děje.

Děti čtou naše emoce velmi dobře – nepodceňujme jejich schopnost vnímat vše, co prožíváme. Jak mluvit s dětmi o válce

AJ – učební plán na měsíc březen

AJ – učební plán na měsíc únor

AJ – učební plán na měsíc leden

Desatero budoucího prvňáka

Připravenost na ZŠ

Uzavření mateřské školy v době vanočních svátků

Učební plán AJ na měsíc listopad

Učební plán na měsíc říjen

Informace pro rodiče:

Ve spolupráci s MŠ Hošťálkovy, sbíráme kaštany a žaludy pro zvířátka. Děti, které přinesou nejvíce kaštanů, získají “ Zlatý kaštánek .“ Kaštany odevzdávejte do MŠ v tašce podepsané a zvážené do 30. října. Dne 4. listopadu proběhne beseda s myslivcem, kde budou vyhlášeny výsledky soutěže.

Informace pro rodiče:

Ve čtvrtek 30. 9. 2021 se děti z třídy Soviček vydají na „Den otevřených dveří fotbalového klubu“, který se bude konat na fotbalovém hřišti FK Krnov. Dětem připravte vhodné sportovní oblečení a obuv. Pitný režim a malé ocenění děti obdrží od fotbalového klubu Krnov.

Podmínky provozu mateřské školy od 1. 9. 2021

Informace pro rodiče:

V úterý dne 17. 8. 2021 v 16:00 hodin se uskuteční informativní schůzka v budově Svatováclavská. Na programu budou projednány informace o provozu, stravování, zahájení školního roku, informace k povinné docházce, rozpočet SRPŠ a jiné. Žádáme účast rodičů bez dětí, zahrada MŠ bude otevřena. Dále žádám rodiče nově příchozích dětí o sdělení, kolik čipů budou potřebovat pro vstup do MŠ – stačí zaslat sms na tel. číslo 724 840 493.

Petra Šlosarová