Aktuality

Uzavření mateřské školy:

Obě pracoviště naší školy budou uzavřeny od 1.7. do 28.7.2024. Od 29.7. budou obě pracoviště v provozu pro děti, které rodiče přihlásili k prázdninovému provozu a pro děti z jiných mateřských škol.

Petra Šlosarová

 

Informativní schůzka:

V úterý dne 13. 8. 2024 v 16:00 hodin se uskuteční informativní schůzka v budově Svatováclavská. Na programu budou projednány informace o provozu, stravování, zahájení školního roku, informace k povinné docházce, rozpočet SRPŠ a jiné.

 

Ve středu dne 14. 8. 2024 v 16:00 hodin se uskuteční informativní schůzka v tělocvičně MŠ náměstí Míru. Na programu budou projednány informace o provozu, stravování, zahájení školního roku, informace k povinné docházce, rozpočet SRPŠ a jiné.

 

S pozdravem Petra Šlosarová

 

Přání na prázdniny

Všem dětem a rodičům přejeme pohodové prázdniny, hodně sluníčka, teplou vodu u moře či na koupališti. Málo deště, hodně zážitků, málo nudy, hodně poznání, málo televize, hodně zmrzky, málo problému, hodně nových kamarádů, málo stesku, hodně dopisů………….prostě prázdniny takové, jak mají být.

kolektiv MŠ

 

Žádost o přijetí

 

Diagnostika -iSophi R – sdělení pro rodiče 5 – 7 letých dětí

 

Změna termínu plavání:

Dne 5.6.2024 je plavání zrušeno, náhradní termín je 25.6.2024.

 

Plavání – 2024

 

Další informace k projektu Lokomoce:

Kineziologické vyšetření dítěte 1

Kineziologické vyšetření dítěte 2

 

INFORMACE K PROJEKTU LOKOMOCE

v rámci vzdělávacího projektu LOKOMOCE bychom rádi pozvali rodiče vašich dětí na plánovanou přednášku.

Akce se bude konat ve čtvrtek. 8. února 2024 od 17 hod. v Městské kavárně Krnov. Hlavním bodem bude představení projektu LOKOMOCE, do kterého je vaše školka zapojena.

Akce je určena pro rodiče dětí MŠ.

Vstup je pro všechny ZDARMA. Registrovat se na ni mohou na emailu trenerinakrnovsku@seznam.cz a to nejpozději do ČTVRTKA 1. ÚNORA.

S pozdravem

Štěpán Lhoťan

email: trenerinakrnovsku@seznam.cz

koordinátor projektu LOKOMOCE v oblasti Krnovska

 

Vánoční přání

Šťastné prožití vánočních svátků, bohatého ježíška, v novém roce 2024 hodně zdraví, štěstí a pohody přeje dětem, rodičům a přátelům naší školy

kolektiv MŠ

 

 

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY V DOBĚ VÁNOČNÍCH PRÁZDNIN :

Mateřská škola náměstí Míru bude uzavřena od 23. 12. 2023 do 2.1. 2024. 

Provoz školky začne ve středu 3. 1. 2024. 

 

Petra Šlosarová 

ředitelka mateřské školy 

 

Informace pro rodiče – pondělí 27. 11. 2023

Informace pro rodiče ke stávce

 

Inzerát:

Mateřská škola Krnov, náměstí Míru 12, přijme Školního asistenta na 0,25 úvazek, s nástupem od 1. 2. 2024.

Požadujeme: vzdělání dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, kladný vztah k dětem, iniciativnost, ochotu dále se vzdělávat. Praxe v MŠ je výhodou. Nabízíme: práci v příjemném kolektivu dobře vybavené MŠ, možnost dalšího rozvoje. Platové podmínky se řídí nařízením vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě. Kontaktní údaje: Mateřská škola Krnov, náměstí Míru 12, okres Bruntál, příspěvková organizace.

Životopisy zasílejte na e-mail: ms.namestimiru@seznam.cz do 15.1. 2024.

 

Informace pro rodiče:

Ve spolupráci s mysliveckým sdružením, sbíráme kaštany a žaludy pro zvířátka. Děti, které přinesou nejvíce kaštanů, získají “ Zlatý kaštánek .“ Kaštany odevzdávejte do MŠ v tašce podepsané a zvážené do 31. října. Dne 1. listopadu proběhne beseda s myslivcem, kde budou vyhlášeny výsledky soutěže.

Kolektiv MŠ

 

Darujeme kroužky dětem

 

Informativní schůzka:

Informativní schůzky, které se měly konat 16.8 a 17.8. jsou ze zdravotních důvodů zrušeny. O náhradním termínu konání schůzek budete včas informováni.

Děkuji za pochopení

Šlosarová

 

Informativní schůzka:

Ve středu dne 16. 8. 2023 v 16:00 hodin se uskuteční informativní schůzka v tělocvičně MŠ náměstí Míru. Na programu budou projednány informace o provozu, stravování, zahájení školního roku, informace k povinné docházce, rozpočet SRPŠ a jiné. Žádáme účast rodičů bez dětí, zahrada MŠ bude otevřena.

 

Ve čtvrtek dne 17. 8. 2023 v 16:00 hodin se uskuteční informativní schůzka v budově Svatováclavská. Na programu budou projednány informace o provozu, stravování, zahájení školního roku, informace k povinné docházce, rozpočet SRPŠ a jiné. Žádáme účast rodičů bez dětí, zahrada MŠ bude otevřena.

S pozdravem Petra Šlosarová

 

Prázdninové přání:

Přaní

 

Informace pro rodiče:

zápisy předškoláků do prvních ročníků ZÁKLADNÍCH ŠKOL budou probíhat v pondělí 17. nebo v úterý 18. dubna, vždy od 14.00 do 17.00 hodin. V soukromé ZŠ Klíček, která má sídlo v Bruntálské ulici, se zápis koná ve středu 19. dubna od 13.30 do 17.00 hodin.

VÍCE INFORMACÍ NALEZNETE NA ODKAZE NÍŽE:

 

AJ – Učební plán na měsíc duben

 

Plavání 2023

 

AJ – Učební plán na měsíc březen

 

Darujeme kroužky dětem: https://www.darujemekrouzky.cz

 

AJ – Učební plán na měsíc únor

 

AJ – Učební plán na měsíc leden

 

AJ – Učební plán na měsíc prosinec

 

Aj – Učební plán na měsíc listopad

 

Informace pro rodiče:

Projekt MAP II Krnovsko připravil pro širokou veřejnost další z oblíbených

Rodičovských kaváren. Rádi bychom tedy pozvali Vás, pedagogy a rodiče školy do

příjemných prostor Městské kavárny seznámit se s metodou RMTi. Více viz.plakát

RMTI kavárna

 

Lyžařský kurz 

ve spolupráci s SVČ Krnov, jsme obdrželi nabídku lyžařského kurzu pro předškolní děti. Kurz by se měl uskutečnit od 30.1. – 3.2. 2023 ve Ski areálu Annaberg – Andělská hora. Odjezd od MŠ by byl denně v 7:30 hodin a návrat kolem 12:30 hodiny. Předpokládaná cena je cca 4000 Kč (možnost platby bude na 2x, první polovina by měla být uhrazena v listopadu a druhá polovina do 20.12.2022). Přihlášky s pokyny obdržíme 1.11.2022. V jednání s SVČ je půjčovné, storno poplatky a pojištění. 

Žádáme rodiče o průběžné nahlášení zájmu přihlášení svého dítěte na kurz. Informaci sdělte paní učitelce ve své třídě. 

 

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY V DOBĚ VÁNOČNÍCH PRÁZDNIN

Mateřská škola bude uzavřena od 23.12.2022 do 2.1.2023. Provoz školky začne v úterý 3.1.2023.

 

Aj – Učební plán  na měsíc říjen

 

Informace pro rodiče dětí z budovy náměstí Míru:

Omezení provozu

 

Informace pro rodiče dětí z budovy náměstí Míru:

Z organizačních důvodů lektorky dochází ke změně výuky AJ. Angličtina bude probíhat ve středu. Výtvarný kroužek bude probíhat ve čtvrtek. Více informací naleznete v sekci nadstandardní aktivity.

Děkujeme za pochopení.

 

Uzavření zahrad pro veřejnost:

Zahrady mateřské školy Krnov, náměstí Míru 12, okres Bruntál, příspěvkové organizace, budou od 10. 10. 2022 pro veřejnost uzavřeny.

 

Přání na prázdniny :

Všem dětem a rodičům přejeme pohodové prázdniny, hodně sluníčka, teplou vodu u moře či na koupališti. V letošním roce asi na koupališti ?  málo deště, hodně zážitků, málo nudy, hodně poznání, málo televize, hodně zmrzky, málo problémů, hodně nových kamarádů, málo stesku, hodně dopisů….prostě prázdniny takové, jak mají být.

Kolektiv MŠ

 

VRÁCENÍ ČIPŮ :

Žádáme rodiče dětí, které ukončují vzdělávání v mateřské škole (předškoláci), aby v pondělí 27. 6. 2022 odevzdali čipy z MŠ. Rodičům bude vrácená zálohová platba. Čip je nutno odevzdat, i když bude dítě o prázdninách navštěvovat MŠ. V tomto případě si budou muset rodiče zazvonit a vyčkat příchodu zaměstnance školy. 

 

Sdělení pro rodiče:

V oční optice Charlotta Novotná na Hlavním náměstí si můžete prohlédnout tablo našich budoucích školáků. S těmito předškoláky jsme strávili velice tvořivý školní rok plný  her, radosti, přátelství, pro někoho i prvních lásek a osobních pokroků dětí. Chtěli bychom jim popřát pohodový vstup do ZŠ, a aby měly štěstí na pravé kamarády, bez kterých to v životě nejde.

Kolektiv MŠ

 

Informace pro rodiče:

Všechny nadstandardní aktivity probíhají od října do května.

 

Aj – učební plán na měsíc květen

 

Nemocné dítě nepatří do MŠ 

Opakovaně žádám všechny rodiče, aby dávali do školky děti zdravé, bez kašle a zelené rýmy. Tyto zdravotní problémy jsou nakažlivé a při neléčení si je děti mezi sebou navzájem předávají. Děti neustálým kýcháním, smrkáním a kašláním snadno nakazí v průběhu dne zaměstnance MŠ, ale i děti, které se vrací zpět vyléčené. V této souvislosti avizujeme, abyste při zvracení a průjmu dodržovali minimálně 3 dny v domácím léčení. Stále se stává, že se nám vrací děti po velmi krátké době s bolestmi bříška, s nechutenstvím. Dodržujte školní řád a zamezte tak dalšímu šíření nemocí. Nemocné děti se léčí v klidu domova, ne ve školce. Dále žádám rodiče, aby akceptovali paní učitelky, které jim sdělují příznaky nemocí jejich dětí. Rozhodně chápeme, že jste mnohdy velmi pracovně vytíženi a nemáte to jednoduché. Přesto Vás žádáme, abyste hledali jiné řešení, nežli dávat nemocné nebo nedoléčené děti do kolektivu děti zdravých. Věřím, že pochopíte, že nám všem jde hlavně o zdraví Vašich dětí. 

Věřte nám, že chceme pro vaše dětí to nejlepší, a to začíná ve zdravém kolektivu. 

Děkuji za pochopení a vstřícnost 

Petra Šlosarová, ředitelka 

 

 

Informace pro rodiče:

děkujeme rodičům dětí, viz. tabulka, za zvýšené příspěvky do SRPŠ, které budou použity na platbu stravného pro Bohdanka a jeho maminku. Celkem bylo vybráno 19 100 Kč. Jelikož jste štědře přispěli vysokou částkou, budeme moci dětem ještě zajistit akci nad rámec ročních příspěvků SRPŠ. Celkové vyúčtování bude zveřejněno v červnu 2022 na webových stránkách MŠ. 

Děkujeme všem, kteří přispěli. 

Kolektiv MŠ 

tabulka

 

 

Aj – učební plán na měsíc duben

 

Informace k plavání

 

Informace pro rodiče: 

dnes do mateřské školy na budovu náměstí Míru nastoupil ukrajinský chlapec Bohdanek, který splňuje všechny legislativní požadavky (očkování atd.). Z důvodu duševní pohody a jazykové bariéry ho bude doprovázet jeho maminka. 

Chtěly bychom touto cestou požádat „ Vás“ rodiče, zda byste mohli přispět jakoukoliv částkou na jejich stravné. Vybrané peníze budou transparentně zveřejněny v budovách MŠ. Pokud se vybere vyšší částka, než bude třeba, zajistíme z těchto peněz vaším dětem na konci školního roku akci navíc. 

Je nám smutno ze situace, která nastala. Budeme doufat, že vše brzo skončí a že na Ukrajině zavládne klid a mír a rodiny se budou moci vrátit do svých domovů. 

Děkujeme 

Kolektiv MŠ 

 

 

Vážení rodiče, 

uvědomujeme si, že současné téma války je velmi palčivé, možná si kladete otázku – stejně jako my – jak reagovat na dětské otázky, případně jak s nimi o aktuální situaci vlastně mluvit. Chceme Vám nabídnout nějaké materiály a odkazy, které nám jako pedagogům pomáhají připravit se na sdílení s dětmi. V rámci ranních kruhů ve školce se toto téma jistě otevře. Povzbuzujeme i Vás, abyste s dětmi sdíleli své i jejich emoce a pomohli jim tak zvládnout případnou nejistotu či strach, co se to vlastně děje. 

Děti čtou naše emoce velmi dobře – nepodceňujme jejich schopnost vnímat vše, co prožíváme.  Jak mluvit s dětmi o válce

 

 

AJ – učební plán na měsíc březen

 

AJ – učební plán na měsíc únor

 

AJ – učební plán na měsíc leden

 

Desatero budoucího prvňáka

 

Připravenost na ZŠ

 

Uzavření mateřské školy v době vanočních svatků

 

Učební plán AJ na měsíc listopad

 

Učební plán na měsíc říjen

 

Informace pro rodiče:

Ve spolupráci s MŠ Hošťálkovy, sbíráme kaštany a žaludy pro zvířátka. Děti, které přinesou nejvíce kaštanů, získají “ Zlatý kaštánek .“ Kaštany odevzdávejte do MŠ v tašce podepsané a zvážené do 30. října. Dne 3. listopadu proběhne beseda s myslivcem, kde budou vyhlášeny výsledky soutěže. 

Kolektiv MŠ

 

Informace pro rodiče:

Ve čtvrtek 30. 9. 2021 se děti z třídy Sluníček vydají na „Den otevřených dveří fotbalového klubu“, který se bude konat na fotbalovém hřišti FK Krnov. Dětem připravte vhodné sportovní oblečení a obuv. Pitný režim a malé ocenění děti obdrží od fotbalového klubu Krnov. 

 

Podmínky provozu mateřské školy od 1. 9. 2021

 

Informace pro rodiče:

V pondělí dne 16. 8. 2021 v 16:00 hodin se uskuteční informativní schůzka v MŠ náměstí Míru. Na programu budou projednány informace o provozu, stravování, zahájení školního roku, informace k povinné docházce, rozpočet SRPŠ a jiné. Žádáme účast rodičů bez dětí, zahrada MŠ bude otevřena. Dále žádám rodiče nově příchozích dětí o sdělení, kolik čipů budou potřebovat pro vstup do MŠ – stačí zaslat sms na tel. číslo 724 840 493. 

S pozdravem Petra Šlosarová

 

Vítání občánků